Viete ako uháčkovať tašku Júlia? Na výrobu letnej háčkovanej tašky budeme potrebovať:100% bavlnenú priadzu:Fiocco alebo Camillu,háčik č.1,5,nožnice,plastovú výstuž-sieťku.kožené dno z ekokože a bavlnenú látku na podšívku.

Ako uháčkovať tašku-materiál
Materiál na výrobu háčkovanej tašky

Materiál objednáte v Emodashop.eu


Ako uháčkovať tašku – postup:

  • 1/ Najprv si uháčkujeme 5 kruhov,ktoré potom spájame dokopy.Keď máme všetko spojené obháčkujeme si dno,na ktoré potom ešte naháčkujeme 3 riadky krátkych stĺpikov.Spojené kruhy a uháčkované dno potom spájame v jeden celok.Ďalej začneme háčkovať krátke stĺpiky,ktoré háčkujeme už vyššie nad tou kruhovou časťou.Urobíme 3 riadky krátkych stĺpikov.Ďalej nad krátkymi stĺpikmi háčkujeme následovný vzor.Uháčkujeme 10 riadkov vzorky a potom nad tú vzorku sa zase naháčkujú krátke stĺpiky.
  • 2/ Keď máme tašku uháčkovanú,tak začneme s vystužovaním pomocou plastovej výstuže-sieťky.Vystrihneme si potrebný rozmer sieťky,ktorý si premeriame podľa veľkosti tašky.Plastovú výstuž si spojíme.Na spojenú plastovú vystuž prišijeme bavlnenú podšívku,ktorú bude vidieť z vonkajšej strany tašky.Podšívka sa robí dvojitá.Neskôr sa robí ešte podšívka z vnútornej strany,s vreckami.
  • 3/ Po upevnení plastovej výstuže nasleduje šitie podšívky z vnútornej strany s 3 vreckami-na mobil,kľúče a peňaženku.Šiacím strojom ušijem podšívku,ktorú ešte ručne prišijem hore na pripravenú vystuženú tašku.Potom sa v strede prišije magnetické zapínanie.
Podšívka s vreckami
  • 4/ Po ušití podšívky si uháčkujeme popruh veľkosti 65cm,na ktorý použijeme drevené korálky a upevníme na popruh,ktorý potom našijeme z oboch strán na tašku.Tašku ešte prizdobíme malými korálkami,ktoré prišijeme približne v strede tašky.Na vrch tašky,v strede ešte prišijeme malú ozdôbku.

Základná schéma.

Kabelka Júlia - schéma

Ak sa vám táto taška páči a nemáte čas si ju uháčkovať,nech sa páči objednajte si ju a do 3 týždňov vám tašku vyhotovím v akejkoľvek farbe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *